S prvo damo (hešteg:nijivšečime) si vsako leto privoščiva nekaj dni oddiha. Letos, od 17. do 21. avgusta, sva izbrala plezalno dopustniško poplezavanje v Dolomitih. Bazo sva si naredila v kampu "Kod Raše". Gospa je spoznala dolomitsko skalo okoli Falzarega. Plezala sva Via Giordano v Lagazoi Piccolo (180 m, IV-), Spigolo Alpini v Piramide Col dei Bos (300 m, III-IV) in Via Novelau v Torre Grande di Cinque Torri (130 m, IV-/III). Super preživet dopust. Vsakega od treh dni sva plezala lepe, lahke smeri v dobri skali, abzajlala in spoznavala lepe kotičke v bližnji in malo manj bližnji okolici najinih smeri. Obiskala sva Corvaro, La Villo, ostanke prve svetovne vojne. Vreme nama je kljub slabim napovedim dobro služilo. Jiržijev rek: "Še zmeraj smo kaj plezali" v Dolomitih še kako drži. Bo treba ponoviti. Že naslednje leto...



















































