Edino pravilno je, da tudi na ferajnu proslavimo veseli december. Tradicija veleva, da nas obišče dobri mož, da se posladkamo s sladicami izpod tečajniških rok, da se skromno obdarimo in, v zadnjih letih, da prisluhnemo ubranim harmonijam izpod strun, bobnov in grl hišnega ansambla BFMJ. Tokrat je na ferajnu dišalo tudi po kuhanem vinu, ki je pričaral tisti pravi svetovljanski prednovoletni duh. BFMJ pa so s svojimi "grejtest šits" in čarobnim "lajtošovom" prisotne spravilo do ekstaze. Vse to in še več se je godilo 21. 12. 2016. Ker slike povejo več kot tisoč besed in bi za opis izbranih trenutkov porabil vsaj 8000 le-teh, prilagam 8 slik izpod pridnega stikala tečajnika Davida. Hvala vsem za odlično žurko.
Sestanki so dali plan in plan se je začel materializirati. 17. 12. 2016 smo otvorili novo sezono Alpinist/ke in jo mahnili v drytooling plezališče Zagorje. Pripravniki David, Dohtar, Hrenovka, Sandra, Đoni, Redarka, Žiletka in Željo smo podu budnim Gresovim očesom napenjali štrike po plezališču. Zahvala gre Gresu, ker je tako pridno napeljeval vrvi, da smo ostali lahko varno brusili kamne in kovino. Turi sta se pridružila še Bošt in Žile, ki sta potegnila eno večraztežajno lepotico. Bilo je lepo. Gremo še kdaj. Meni osebno se prav mudilo sicer ne bo :).
Foto utrinkov je do mene prispelo bore malo. Ena slikca za pokušino pa je...
Z Edotom sva si zaželela lahkotnost plezarije in občutek ob trdno zapičenem cepinu v kompakten sneg podoživljati čez prihajajoče praznike. Za izpolnitev omenjenih kriterijev je Edo predlagal Kratko Nemško. Smer je hit te zime in zagotovo naju ne bo razočarala sva modrovala. In naju ni. Spodaj poteka plezanje v kopni skali, tako da se z varovanjem nisva dosti ukvarjala. Nad Nemškim turncem pa povsem zimske razmere, kompakten sneg, tudi led, prava idila. Največ dela sva imela z izstopnim raztežajem Zimmer-Jahna, ki pa je prava češnja na torti. Na sestopu sva ujela še nekaj prepotrebnih sončnih žarkov. Čudovit uvod v praznične dni.
Včeraj sva vso dnevno svetlobo in še precejšen del noči z Boštom preživela v Kaminski smeri Zadnje Mojstrovke V spodnjem delu nisva bila preveč hitra tako, da naju je v zgornjem delu smeri ujela noč. Plezanje je bilo res uživaško a na nekaj mestih tudi precej napeto z precej orodjarjenja in občasnim pikanjem škripovca.
Na vrhu smeri kratko proslavljanje nato pa hitr sestop in premik na ferajn kjer sva za las ujela zadnje komade BFMJ! Odličen prvi zimski dan.





V četrtek smo se z Gerbcem in Boštom odpravili pod VMP. Dostop traja celo večnost a se splača. Splezali smo smer Črni kamin, ki je v sredinskem delu ponudila s super plezanjem v mešanem terenu. Razmere so še vedno super le v vršnjem delu se je precej prediralo. Sestopili smo po grabnu in z dvema abzajloma prišli nazaj pod steno. 



















